1. ROELANDTS Jurgen
BMC RACING TEAM
BEL19850702
EL.PTT
3H36´20"
 
2. VAN AVERMAET Greg
BMC RACING TEAM
BEL19850517
EL.PTT
3H36´27"
+0´07"
 
3. NAESEN Oliver
AG2R LA MONDIALE
BEL19900916
EL.PTT
3H36´27"
+0´07"
 
4. MAES Nikolas
LOTTO - SOUDAL
BEL19860409
EL.PTT
3H36´27"
+0´07"
 
5. VANMARCKE Sep
EF EDUCATION FIRST DRAPAC CANNONDALE
BEL19880728
EL.PTT
3H36´27"
+0´07"
 
6. DECLERCQ Tim
QUICK - STEP FLOORS
BEL19890321
EL.PTT
3H36´27"
+0´07"
 
7. ASGREEN Kasper
QUICK STEPS FLOOR
DEN19950208
EMC
3H36´40"
+0´20"
 
8. WOUTERS Enzo
LOTTO - SOUDAL
BEL19960321
U23PTT
3H36´47"
+0´27"
 
9. NOPPE Christophe
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19941129
EL.CP
3H36´47"
+0´27"
 
10. VAN HOOYDONCK Nathan
BMC RACING TEAM
BEL19951012
EL.PTT
3H36´47"
+0´27"
 
11. BAUGNIES Jerome
WANTY-GROUPE GOBERT
BEL19870401
EL.CP
3H36´50"
+0´30"
 
12. DE WINTER Ludwig
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19921231
EL.CP
3H36´50"
+0´30"
 
13. WALLAYS Jelle
LOTTO - SOUDAL
BEL19890511
EL.PTT
3H37´46"
+1´26"
 
14. WEEMAES Sasha
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19980209
U23
3H37´50"
+1´30"
 
15. BOUVRY Dieter
CIBEL-CEBON
BEL19920731
EL.CMC
3H37´50"
+1´30"
 
16. DE POORTER Maxime
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19960421
U23
3H37´50"
+1´30"
 
17. VERRAES Benjamin
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19870221
ELITE
3H37´50"
+1´30"
 
18. NARVAEZ Jhonnatan
QUICK - STEP FLOORS
ECU19970304
EMC
3H37´54"
+1´34"
 
19. RICKAERT Jonas
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19940207
EL.CP
3H37´57"
+1´37"
 
20. LAMPAERT Yves
QUICK - STEP FLOORS
BEL19910410
EL.PTT
3H38´03"
+1´43"
 
21. VERMEULEN Emiel
ROUBAIX LILLE METROPOLE
BEL19930216
EL.CMC
3H38´05"
+1´45"
 
22. VAN DEN BRANDE Julien
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19950106
ELITE
3H38´05"
+1´45"
 
23. CALLEEUW Joeri
SHIFTING GEARS / GELDHOF JIELKER
BEL19850805
ELITE
3H38´05"
+1´45"
 
24. FARAZIJN Maxime
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19940602
EL.CP
3H38´05"
+1´45"
 
25. KRUOPIS Aidis
VERANDA´S WILLEMS - CRELAN
LTU19861026
EL.CP
3H38´05"
+1´45"
 
26. VALLEE Boris
WANTY GROUP
BEL19930603
EL.CP
3H38´05"
+1´45"
 
27. WARNIER Antoine
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19930624
EL.CP
3H38´05"
+1´45"
 
28. COLMAN Alex
LOTTO SOUDAL
BEL19980722
U23
3H38´05"
+1´45"
 
29. PIROTTA Darcy
MYSENLAN-SPIE-DOUTERLOIGNE CT
AUS19970430
U23
3H38´05"
+1´45"
 
30. VERWILST Aaron
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19970502
U23.CP
3H38´05"
+1´45"
 
31. TZORTZAKIS Polychronis
TARTELETTO - ISOREX
GRE19890103
ELITE
3H38´05"
+1´45"
 
32. VAN VUCHELEN Tom
ASBL LES AMIS DU VÉLO CLUB DE DOTTIGNIES
BEL19990924
U23.C
3H38´05"
+1´45"
 
33. VAN DINGENEN Jordi
HOME SOLUTION - SOENENS CYCLING TEAM
BEL19960618
U23
3H38´05"
+1´45"
 
34. LEIGH Andrew
TARTELETTO - ISOREX
GBR19950316
ELITE
3H38´05"
+1´45"
 
35. RELAES Jacob
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19960518
U23
3H38´05"
+1´45"
 
36. VERHULST Lothar
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19980925
U23
3H38´05"
+1´45"
 
37. DEHAES Kenny
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19841110
EL.CP
3H38´05"
+1´45"
 
38. MC NALLY Mark
WANTY-GROUPE GOBERT
GBR19890720
EL.CP
3H38´18"
+1´58"
 
39. KEUKELEIRE Jens
LOTTO - SOUDAL
BEL19881123
EL.PTT
3H38´20"
+2´00"
 
40. BALCAEN Manolito Arsene C
WIELERTEAM DECOCK-VAN EYCK-DEVOS-CAPOEN
BEL19950210
ELITE
3H38´31"
+2´11"
 
 
41. SERRY Pieter
QUICK - STEP FLOORS
BEL19881121
EL.PTT
3H41´12"
+4´52"
 
42. STEELS Stijn
VERANDA´S WILLEMS - CRELAN
BEL19890821
EL.CP
3H41´12"
+4´52"
 
43. GOEBEERT Pierre
ASBL LES AMIS DU VÉLO CLUB DE DOTTIGNIES
BEL19970128
U23.C
3H41´31"
+5´11"
 
44. YONATAN Hailu
START GUSTO
ERI19940914
EZC
3H41´31"
+5´11"
 
45. DELTOMBE Kevin
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19940227
EL.CP
3H41´31"
+5´11"
 
46. DAEMEN Stijn
LOTTO SOUDAL
NED19990725
U23
3H42´13"
+5´53"
 
47. DOPCHIE Félix
ASBL LES AMIS DU VÉLO CLUB DE DOTTIGNIES
BEL19991230
U23.C
3H42´13"
+5´53"
 
48. ROBEET Ludovic
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19940522
EL.CP
3H42´13"
+5´53"
 
49. VAN RYMENANT Gillian
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19911122
ELITE
3H42´21"
+6´01"
 
50. MARIT Arne
LOTTO SOUDAL
BEL19990121
U23
3H42´30"
+6´10"
 
51. GROSSER Aaron
TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
GER19961006
EZC
3H42´30"
+6´10"
 
52. HAPPKE Luca Felix
TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
GER19980312
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
53. VAUGHAN Jacob
LOTTO SOUDAL
GBR19990630
U23
3H42´30"
+6´10"
 
54. GEORGI Etienne
TEAM WIGGINS
GBR19980928
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
55. CARPENTIER Jari
WIELERTEAM DECOCK-VAN EYCK-DEVOS-CAPOEN
BEL19980309
U23
3H42´30"
+6´10"
 
56. VERBOOM Minne
SEG RACING TEAM-
NED19991018
U23
3H42´30"
+6´10"
 
57. VERBEECK Qwinten
TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19980126
U23
3H42´30"
+6´10"
 
58. SABBE Enzo
WIELERTEAM DECOCK-VAN EYCK-DEVOS-CAPOEN
BEL19890630
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
59. VERFAILLE Arne
TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19970516
U23
3H42´30"
+6´10"
 
60. TASSET Marvin
AGO - AQUA SERVICE
BEL19971016
U23.C
3H42´30"
+6´10"
 
61. GODRIE Stan
CRELAN - CHARLES
NED19930109
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
62. LEYSEN Senne
VERANDA´S WILLEMS - CRELAN
BEL19960318
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
63. CAPPELLE Maxim
VZW WP DE MOLENSPURTERS MEULEBEKE
BEL19980102
U23
3H42´30"
+6´10"
 
64. VANOVERBERGHE Mathias
ASFRA RACING TEAM
BEL19980205
U23
3H42´30"
+6´10"
 
65. BOUSSAER Bryan
TARTELETTO - ISOREX
BEL19961119
U23.C
3H42´30"
+6´10"
 
66. LUYSSEN Greg
HOME SOLUTION - SOENENS CYCLING TEAM
BEL19990422
U23
3H42´30"
+6´10"
 
67. HAAG Guillaume
T PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
BEL19891109
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
68. COOLEN Yves
HOME SOLUTION - SOENENS CYCLING TEAM
BEL19950925
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
69. TORRES JORRO Sergio
TARTELETTO - ISOREX
ESP19910914
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
70. BOLLE Jean-Pascal
SHIFTING GEARS / GELDHOF JIELKER
BEL19791220
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
71. AFEWERKI Elyas
START TEAM GUSTO
ERI19921227
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
72. HEANEY Marc
ASFRA RACING TEAM
IRL19980126
U23
3H42´30"
+6´10"
 
73. DERUETTE Thomas
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19950706
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
74. BENOOT Tiesj
LOTTO - SOUDAL
BEL19940311
EL.PTT
3H42´30"
+6´10"
 
75. BAZAN CLAVELES Oscar
STRAT GUSTO
ARG19990910
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
76. VANDEWALLE Matthias
HOME SOLUTION - SOENENS CYCLING TEAM
BEL19940818
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
77. HODEG CHAGUI Alvaro Jose
QUICK STEPS FLOOR
COL19960916
U23
3H42´30"
+6´10"
 
78. CASTRIQUE Jonas
LOTTO SOUDAL
BEL19970113
U23
3H42´30"
+6´10"
 
79. VAINIONPää Oskari
ASFRA RACING TEAM
FIN19950807
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
80. AULAR Orluis
START TEAM GUSTO
VEN19961105
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
 
81. MENTEN Milan
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19961031
U23.CP
3H42´30"
+6´10"
 
82. MAES Alexander
TARTELETTO - ISOREX
BEL19930620
EL.CMC
3H42´30"
+6´10"
 
83. VERHELST Louis
TARTELETTO - ISOREX
BEL19900828
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
84. VANTOMME Maxime
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19860308
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
85. PESTIAUX Yann
AGO AQUA
BEL19980805
U23.C
3H42´30"
+6´10"
 
86. GEERINCK Dries
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19980321
U23
3H42´30"
+6´10"
 
87. REYNAERTS Wim
CIBEL-CEBON
BEL19950512
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
88. ARIMONT Charlie
AGO - AQUA SERVICE
BEL19960603
U23.C
3H42´30"
+6´10"
 
89. AERTS Thijs
TELENET FIDEA LIONS
BEL19961103
U23CMC
3H42´30"
+6´10"
 
90. RUYTERS Brecht
CIBEL-CEBON
BEL19930514
EL.CMC
3H42´30"
+6´10"
 
91. PLANCKAERT Emiel
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19961022
U23.CP
3H42´30"
+6´10"
 
92. STALLAERT Joeri
TEAM VORARLBERG-SANTIC
BEL19910125
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
93. DE DECKER Alfdan
LOTTO SOUDAL
BEL19960909
U23
3H42´30"
+6´10"
 
94. VERBEURE Hakim
SHIFTING GEARS / GELDHOF JIELKER
BEL19830531
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
95. MERTZ Remy
LOTTO - SOUDAL
BEL19950717
EL.PTT
3H42´30"
+6´10"
 
96. VAN HECKE Preben
SPORT VLAANDEREN BALOISE
BEL19820709
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
97. VERGAERDE Otto
WSA PUSHBIKERS
BEL19940715
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
98. STASSEN Julien
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19881020
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
99. DE PAEPE Johannes
CIBEL-CEBON
BEL19921005
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
100. QUINTERO Leonel
START TEAM GUSTO
VEN19970313
EL.CP
3H42´30"
+6´10"
 
101. SIX Franklin
PROVINCE DU HAINAUT
BEL19961229
U23.CP
3H42´30"
+6´10"
 
102. TOOVEY Ayden
BENNELONG
AUS19951108
U23.C
3H42´30"
+6´10"
 
103. KREDER Wesley
WANTY - GROUPE GOBERT
NED19901104
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
104. BIRKEMOSE Arne
MYSENLAN SPIE DOUTERLOIGNE CT
DEN19981024
U23
3H42´30"
+6´10"
 
105. LOY Antoine
EFC-L&R-VULSTEKE
BEL19960922
U23
3H42´30"
+6´10"
 
106. DE ROOZE Niels
TARTELETTO - ISOREX
BEL19920906
EL.CMC
3H42´30"
+6´10"
 
107. CANT Jelle
TARTELETTO - ISOREX
BEL19920619
EL.CZC
3H42´30"
+6´10"
 
108. ROSSEEL Ricky
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19900310
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
109. PATTYN Karel
VL TECHNICS - EXPERZA - ABUTRIEK C.T.
BEL19710617
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
110. DUQUENNOY Jimmy
WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC
BEL19950609
U23.CP
3H42´30"
+6´10"
 
111. VAN RAEPENBUSCH Ruben
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19911208
ELITE
3H42´30"
+6´10"
 
112. DIEPENDAELE Timmy
VDM VAN DURME MICHIELS - TRAWOBO CYCLING TEAM
BEL19840806
ELITE
3H43´12"
+6´52"
 
113. MÜNSTERMANN Per Christian
TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY
GER19990209
3H43´12"
+6´52"
 
114. MEHEUS Gill
TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19950814
ELITE
3H43´12"
+6´52"
 
115. ANECA Ciske
TOPS ANTIEK - GLASCENTRA HCT
BEL19940810
ELITE
3H43´12"
+6´52"
 
116. LEGLEY Matthias
SOVAC - NATURA4EVER
BEL19910115
EL.CZC
3H43´38"
+7´18"